POCZUJ MOC…

Wskazówki dla kobiet pragnących zmian…146_7aecc797

Każdy wie co robić, by pozbyć się tłuszczu, prawda? Jak to możliwe zatem,
że tak niewiele osób osiąga sukces i zyskuje upragniony, szczupły wygląd ? Poznaj sekrety i wskazówki dla kobiet, które chcą na trwałe pozbyć się fałdek…

Mogłabym Wam powiedzieć to samo, co każdy, ale na pewno tego nie zrobię. Najważniejszą częścią strategii utraty tłuszczu jest twoje mentalne podejście do niej, a nie idealny plan diety, najnowszy trening czy magiczne suplementy…
Właśnie o tym zamierzam Wam opowiedzieć, bo przede wszystkim, musicie trzymać się swojego planu. Koniec, kropka…

Najpierw, przyjmijmy, że robisz już następujące rzeczy:

  • Wykonujesz co najmniej 4-6 treningów; siłowych, HIIT lub kardio, trwających 40 do 60 minut w ciągu tygodnia.
  • Jesz 5-6 małych posiłków w ciągu dnia, zwracając uwagę na białka, zdrowe tłuszcze i warzywa.
  • Nie rezygnujesz z węglowodanów po treningu (przyjmuj 1g na kilogram wagi ciała).
  • Śpisz co najmniej 6-7 godzin każdej nocy.

Przetrwanie najtrudniejszego czasu…Niektóre dni są trudniejsze niż inne, zwłaszcza gdy chodzi o dietę. Mam na myśli te denerwujące momenty, kiedy nieustanie zadajesz sobie pytanie, dlaczego wykonujesz tyle treningów i po co?!
Użalasz się nas sobą, myślisz, że wszyscy inni mają lepiej, obserwujesz wszystkich „normalnych” ludzi jedzących lody i pragniesz być jedną z tych szczęśliwych osób. Tym co musisz zrobić, jest zmotywowanie samej siebie do trzymania się planu, niezależnie od tego jakich środków będziesz musiała do tego użyć. Zdjęcie znajdujące się na lodówce jest tym, co mnie motywuje. Większość z nas zrobiłaby wszystko, żeby mieć takie piękne i wysportowane ciało, jak to na zdjęciu. Ale część z nas jest przekonana, że dziewczyny na zdjęciu po prostu takie się rodzą. Nawet jeśli nam powiesz, że jest to znacznie trudniejsze, nie uwierzymy, ponieważ nie chcemy stawić czoła prawdzie.

Nigdy nie jesteś na diecie, trzymasz się planu odżywiania…Gdy chcę zrzucić kilka kilogramów wagi, nigdy nie mówię, że jestem na diecie. Samo słowo „dieta”, sprawia, że mam najgorsze zachcianki na świecie! Po prostu mam ochotę pobiec do supermarketu, kupić czekoladę, paluszki rybne i inne tuczące jedzenie.
Powtarzam sobie, że wolno mi jeść to, na co mam ochotę, łącznie z lodami i cukierkami. A nawet ich duże ilości. Ale, muszę stawić czoła konsekwencjom, jeśli zacznę jeść jak wygłodniały koń.
Wiem, że uleganie pokusom sprawi, że będę gruba, co z kolei oddali mnie od zdobycia wymarzonego ciała. Wtedy, rozważam, jak bardzo byłabym zadowolona po zjedzeniu czekolady albo paluszków rybnych.
Wiem, że nie potrwa to długo, może minie tylko kilka godzin zanim zacznę tego żałować. Wtedy będzie już za późno. Zniszczę 10 godzin treningu i po co? Żeby zjeść kawałek czekolady?

Pokaż się !!!Nie ma nic tak przyjemnego, jak obserwowanie własnych mięśni, które zwiększają się podczas sesji treningowych, więc nie zakładaj wszystkich swoich ciuchów. Pozwól sobie zobaczyć zapłatę w lustrach na siłowni, a będziesz czuć się znacznie silniejsza.
Nie przejmuj się zazdrosnymi ludźmi, którzy będą cię obwiniać za podkreślanie własnych mięśni. Jeśli nie mogą znieść oglądania wspaniałej sylwetki, prawdopodobnie mają jakieś problemy, z którymi muszą się uporać. Po prostu musisz się przyzwyczaić do pesymistów, którzy nienawidzą wszystkich mających wymarzoną sylwetkę.

Jak przebrnąć przez nudne kardio?Ok, znowu to samo. Masz już po dziurki w nosie steppera czy bieżni? Ale przecież wykonywałaś to ćwiczenie tylko 40 razy w tym miesiącu! Zrób sobie listę tematów, o których możesz myśleć podczas treningów. Oto moja lista:

  • Najpierw, powtarzam sobie, dlaczego wykonuje tą nudną robotę. Mam na myśli to, że wchodzenie na stepper o 5:30 rano nie zapewnia dużo rozrywki, a ja nie mogę zapomnieć, dlaczego to jest tak ważne, bym wykonywała te ćwiczenia mimo wszystko.
  • Słuchaj najlepszej muzyki do treningu: cokolwiek jest w twoim guście, cokolwiek napaja energią i wyzwala chęć wyrwania naprzód przed wszystkimi. Naprawdę zyskasz dzięki niej mnóstwo energii!
  • Powtarzam sobie, że to jest naprawdę ostatni trening, jaki wykonam w moim życiu. Jeśli ukończę ten jeden, zawsze będę wyglądać dobrze, zawsze będę wysportowana i szczęśliwa. (Tak, wiem, że to kłamstwo, ale moją psychikę tak łatwo wkręcić!)
  • Obiecuje sobie, że mogę zjeść cały batonik czekoladowy (oczywiście największy!) na śniadanie, jeśli tylko wykonam trening kardio. To kolejne, ogromne kłamstwo, ale nie ma to znaczenia, ponieważ gdy skończę trening, nie będę chciała jeść czegoś, co sprawi, że moje wysiłki pójdą na marne.
  • Wyobrażam sobie wysortowaną sylwetkę, wszystkie komentarze na temat mojego wyglądu i to, pod jakim wrażeniem będą ludzie, gdy będę szła ulicą w krótkiej, zwiewnej sukience.

Dlaczego wizualizacja przyszłego sukcesu jest taka ważna?Cóż, jako że jesteś sama odpowiedzialna za swoje cele i marzenia, nie możesz pozwolić sobie na zawahanie, czy na pewno robisz wszystko dobrze, czy masz wszystko czego ci potrzeba. Kto to będzie osądzał? Ty i tylko ty.
Nie słuchaj tych, którzy mówią, że coś jest niemożliwe. Nie mają racji, mają tylko puste przekonania. Oczywiście, wysłuchaj ich, lecz bądź ostrożna powtarzając to sobie. Pamiętaj, że ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia i siła woli! Nic poza tym. Powodzenia!

źródło: www.fitnow.pl
Posted in fit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *