PŁEĆ PIĘKNA I SIŁOWNIA…

55_0ef007c8

Uwaga Drogie Panie! Nadszedł czas, by wtajemniczyć Was w pewne sprawy. Od lat bywam na siłowniach w różnych częściach świata i ciągle spotykam się z podobnymi problemami, które kobiety popełniają nagminnie w kwestii ćwiczeń i rutyny treningowej…

Nadszedł czas bym zdjęła z siebie ten ciężar i być może pomogła niektórym z Was w ten sposób. Przedstawię najczęściej popełniane błędy przez kobiety w czasie ćwiczeń na siłowni. Spójrz na nie i sprawdź czy któreś z nich nie wyglądają znajomo.55_0ef007c8

1. Wykonywanie tego samego treningu każdego dnia…Jeśli nie trenowałaś przez dłuższy czas albo nie miałaś szczęścia rozmawiać z dobrym trenerem, możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że jeśli mięśnie bolą, potrzebują czasu na odpoczynek i regenerację.
Jeśli ćwiczysz każdego dnia, nie mają szans na regenerację i dlatego nigdy nie będą silniejsze ani bardziej stonowane. Ważne, by każda grupa mięśniowa miała szansę odpoczywać conajmniej 48 godzin pomiędzy treningami. Zalecałabym nawet by nie trenować danej grupy mięśniowej częściej niż raz w tygodniu.
Być może brzmi to szalenie, kiedyś też tak uważałam, ale jeśli pracujesz intensywnie i skrupulatnie, zobaczysz wspaniałe wyniki, gdy zapewnisz mięśniom tydzień odpoczynku. Zaufaj mi, to działa. Nie bój się, że stracisz mięśnie, możesz trochę wyluzować. Odpoczynek jest tak samo ważny jak praca. Przykładowy program powinien wyglądać mniej więcej tak:

  • Poniedziałek: klatka piersiowa/biceps
  • Wtorek: nogi
  • Środa: odpoczynek
  • Czwartek: barki/triceps
  • Piątek: Plecy
  • Sobota: odpoczynek
  • Niedziela: odpoczynek

2. Strach przed hantlami…Jako zawodowa kulturystka, naprawdę mnie to drażni. Wygląda na to, że wiele kobiet nadal ma błędne przekonanie, że staną się wielkie, gdy zaczną podnosić ciężary. Panie, wierzcie mi, nigdy nie zmienicie się w Hulka przez samo podnoszenie hantli. Nie będziecie również w stanie zmienić w znaczący sposób swojego ciała, trenując tylko kardio. Oczywiście spalicie trochę tłuszczu, ale co zostaje nam, gdy spalimy warstwę tłuszczu? Odkryjecie, że niewiele. Nadal będziecie czuły się za grube i zbyt obwisłe.

page
Botki i kozaki już na www.matika.com.pl

To właśnie trening z obciążeniem sprawia, że kobiece ramiona stają się seksowne, pośladki jędrne, łydki kształtne, brzuch płaski, a sylwetka jeszcze zgrabniejsza. Nie wspominając już o tym, że im więcej tkanki mięśniowej znajduje się w twoim ciele, tym więcej kalorii spalasz podczas odpoczynku. Tkanka mięśniowa jest żarłoczna! Jedzenie większej ilości kalorii ujdzie ci dzięki temu na sucho, pod warunkiem, że pilnie będziesz podnosić ciężary. Poprawisz nawet gęstość kości i zapobiegniesz osteoporozie. Spróbujcie, moje drogie Panie. Będziecie zachwycone wynikami.

3. Brak wystarczającego nawodnienia…Dobra, ten błąd nie odnosi się tylko do kobiet. Tak naprawdę rzadko widzę na siłowni pijących wodę. Jeśli przyjrzycie się zawodowym kulturystom, zauważycie, że zwykle noszą przy sobie ogromną butlę z wodą. Na pewno tak będzie, jeśli kiedykolwiek spotkacie mnie na siłowni.
Ludzie często podchodzą do mnie, zadziwieni ilościami wody, jaką piję. Właściwie jest to dla nich całkiem zabawne. Dlaczego picie wody jest takie ważne? Wypłukuje toksyny. Pomaga zachować zdrowie stawów. Zapobiega zawrotom głowy i omdleniom. Utrzymuje metabolizm na wyższym poziomie. Zmniejsza zmęczenie. Mam dalej wymieniać?

4. Kardio, kardio, kardio…Kiedyś pewien trener, którego imienia nie zdradzę, powiedział mi, że nie da się przesadzić z ilością ćwiczeń kardio. Była to chyba najgłupsza rzecz jaką słyszałam na siłowni. Oczywiście, że możesz przesadzić z ilością ćwiczeń kardio. Kiedyś spędzałam trzy godziny dziennie na treningu kardio, ponieważ miałam wrażenie, że nie da się przesadzić. Czy miałam wspaniałe ciało? Niezupełnie. Nie tylko straciłam formę, ale również doprowadziłam się do choroby.
Nadal uważasz, że musisz wykonywać mnóstwo kardio, by zachować dobrą kondycję? Pomyśl o tym: zbyt duża ilość zwiększa poziom kortyzolu w organizmie. Powoduje to rozrywanie tkanki mięśniowej. Im mniej mięśni masz, tym wolniejszy jest twój metabolizm. Zachowajcie umiar, drogie Panie. Osobiście lubię wykonywać trening kardio 3-4 razy w tygodniu, po 30-40 minut. Jednak każdy ma inne ciało, więc musisz sprawdzić jaka ilość ćwiczeń kardio będzie odpowiednia dla Ciebie.

5. Zła postawa przy ściąganiu linki górnego wyciągu do klatki w szerokim uchwycie…Obserwuję wiele błędów popełnianych przez kobiety i mężczyzn na siłowni, ale zauważyłam mnóstwo kobiet popełniających ten sam błąd w jednym, szczególnym ćwiczeniu: ściąganiu linki górnego wyciągu do klatki w szerokim uchwycie. Kluczowe słowa w tym ćwiczeniu to: „mięśnie szerokie grzbietu”. To jedna z większych grup mięśniowych pleców. Przy tym ćwiczeniu powinniście pracować nad plecami. Jednak kobiety często ciągną uchwyt w dół, używając jedynie rąk i ciągną ją zbyt nisko, mniej więcej na wysokość brzucha.
Odpowiednią postawę w tym ćwiczeniu tworzymy rozstawiając ręce trochę bardziej niż na szerokość ramion i przez przyciągnięcie uchwytu trochę nad klatkę piersiową, co pozwala ciału na delikatne odchylenie się do tyłu, gdy ściągamy uchwyt w dół.
Gdy wykonujesz to ćwiczenie, staraj się nie chwytać zbyt kurczowo. Wyobraź sobie, że wysiłek pochodzi z pleców, a nie z rąk. Pomoże to wyłączyć bicepsy z ćwiczenia.

6. Próba zmniejszenia talii za pomocą ćwiczeń na mięśnie brzucha…Ile razy wchodziłaś na siłownię i widziałaś kobietę, która pojawia się tam prawie codziennie i pilnie wykonuje brzuszki, unoszenie kolan w zwisie, skłony w bok (eh, dotrę do tego ćwiczenia później), brzuszki na piłce stabilizacyjnej, rotacja korpusu z obciążeniem albo inne ćwiczenia mięśni brzucha znane ludzkości? Tak, można nawet spotkać kilku facetów postępujących w ten sposób.
Wielu ludzi nadal wierzy, że zmniejszą obwód swojej talii nadmiernie ćwicząc mięśnie brzucha. Jeśli ktoś jeszcze o tym nie słyszał – nie można uszczuplić warstwy tłuszczu znajdującej się na mięśniach brzucha, ćwicząc jedynie te mięśnie. Możesz mieć wrażenie, że twoje mięśnie są bardziej widoczne, ponieważ mięśnie leżące pod tłuszczem nadadzą mu kształt, ale nie zmniejszą jego ilości. By pozbyć się tkanki tłuszczowej znajdującej się na mięśniach brzucha musisz stosować zdrową dietę i wykonywać trening kardio. Trenowanie mięśni brzucha maksymalnie 2-3 razy w tygodniu sprawi, że będziesz mogła pochwalić się seksownym brzuchem, gdy już spalisz tkankę tłuszczową.

7. Unikanie pocenia się…Nie wymaga to obszernego komentarza z mojej strony. Drogie Panie, to jest siłownia. Pocenie się jest zdrowe. Nie martwcie się makijażem. Dlaczego w ogóle go nałożyłyście? Macie trenować, a nie znaleźć kandydata na randkę, prawda?

8. Stosowanie zbyt dużej ilości perfum…Kobiety, które nie chcą się pocić mogą popełniać również ten błąd. Mówię Wam, nie ma nic tak okropnego jak to kiedy sapiemy i dyszymy biegając na bieżni i nagle w nasze nozdrza uderza ostry zapach sztucznych róż, gdy jakaś pani przechodzi obok.
Oblewanie się perfumami przed pójściem w miejsce publiczne jest po prostu niegrzeczne, a zwłaszcza na siłowni, na której ludzie ciężko oddychają. Niektórzy ludzie są wrażliwi na perfumy, a inni na związki chemiczne. Mogą mieć ostrą reakcję na zapach i źle się poczuć. Pamiętaj o tym. Zostaw pachnidła w domu.

9. Zbyt mało białek po treningu…To kolejny błąd popełniany przez kobiety i mężczyzn. Jeśli dopiero skończyłaś trening, a twoje tkanki mięśniowe zostały mocno nadwyrężone, w jaki sposób chcesz je zregenerować? Większość siłowni oferuje napoje proteinowe, ale łatwo również zrobić swój własny.
Najlepiej używać izolatu białka serwatkowego i dodać L-glutaminę. Osobiście przyjmuję 40 gram izolatu białka serwatkowego, 50 gram węglowodanów i 5 gram L-glutaminy. Jednak każdy jest inny więc musisz sprawdzić jaka będzie odpowiednia ilość białek, węglowodanów, tłuszczów i glutaminy przyjmowanych przez Ciebie po treningu.
A teraz moment, na który wszystkie czekałyście.

10. Wykonywanie skłonów w bok!Właśnie tak, moje Drogie Panie. Ciągle widzę kobiety, które wykonują skłony w bok po mojej lewej i prawej stronie. Mogę tylko powiedzieć: „PRZESTAŃCIE!”. Wykonując to ćwiczenie robisz dokładnie odwrotnie niż powinnaś. Pogrubiasz swoją talię. Powtórzę to. POGRUBIASZ swoją talię.
Jeśli mogłabyś spojrzeć jeszcze raz na numer piąty na tej liście, zobaczysz, że nie pozbędziesz się tłuszczu pracując nad mięśniami, które się pod nim znajdują. Ale skłony w bok są jeszcze gorsze niż nadmierna ilość brzuszków, ponieważ sprawiają, że wyglądasz szerzej z przodu. Jako kulturystka zostałam poinstruowana, że nigdy w życiu nie powinnam wykonywać tego ćwiczenia. Zmniejsza to jakiekolwiek szanse na stworzenie pięknej sylwetki.
Nawet jeśli nie jesteś kulturystką, dlaczego miałabyś pogrubiać swoją talię? Nie sądzę, by było to coś, czego pragniesz. Wyrzuć skłony w bok przez okno. Nigdy więcej w swoim życiu nie wykonuj tego ćwiczenia.
Dobra, jeśli fizjoterapeuta zaleci ci wykonywanie tego ćwiczenia, ponieważ odzyskujesz sprawność po jakiejś kontuzji, nie wahaj się. W innych przypadkach zapomnij o nim. Skłony w bok są złe. O tym pamiętaj.

Podsumowanie…A teraz proszę bardzo, trenuj zachowując różnorodność, pewność siebie, pijąc wodę, będąc rozsądną, ćwicząc dobrą postawę, szalenie się pocąc – wyrzuć tanie perfumy, weź proteiny i korzystaj ze zdrowego rozsądku! Będziesz czerpać większą przyjemność ze swoich treningów i zobaczysz pozytywne efekty!

www.fitnow.pl
Posted in fit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *