DLACZEGO NIE MOGĘ ZRZUCIĆ WAGI?

Przepis na utratę wagi…

Kilka tygodni temu wreszcie rozpoczęłam program utraty wagi. Czuję się ogólnie silniejsza, lecz waga cały czas stoi w miejscu. Czy powinnam odpuścić jedną sesję treningu siłowego w tygodniu i dodać trochę więcej kardio?366_7a00b7fc

Nie jesteś sama… Czy wiesz, że przeciętna kobieta, która wykonuje regularny trening siłowy 2-3 razy w tygodniu przez co najmniej 2 miesiące, przybiera średnio prawie 1kg mięśni, tracąc około 2kg tłuszczu? Nie rozwija oczywiście ogromnych mięśni. Zwłaszcza w przypadku, gdy
zaczyna ćwiczyć po raz pierwszy, ale na pewno może spodziewać się pewnych przyrostów, przede wszystkim w początkowym okresie.
„Przyrostów? Jak to się ma do utraty tłuszczu?” – Przede wszystkim uznaj dodatkową masę mięśniową za swojego sprzymierzeńca, ponieważ mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, a na dodatek pomagają go spalać. Nie tylko sam proces budowania mięśni, który wymaga mnóstwa energii, lecz sama tkanka mięśniowa to przecież najbardziej aktywna metabolicznie tkanka w naszym ciele.

Zdolność mięśni do spalania tłuszczu…Przybieranie na wadze, dla większości z nas nie jest głównym celem, lecz nie uciekaj od razu na orbitrek. W miarę jak zwiększa się twoja beztłuszczowa masa mięśniowa, zwiększa się również twój metabolizm spoczynkowy. Wiesz co to znaczy, prawda? Oprócz szczupłej, wyrzeźbionej sylwetki, każdy dodatkowy kilogram mięśni sprawia, że spalasz dodatkowe 70-100 kalorii. To może się wydawać mało, lecz z czasem, gdy mięśni przybędzie, sama zobaczysz jak wpłynie to na spalanie tkanki tłuszczowej.
Całkowicie rozumiem jak kuszący może wydawać się teraz powrót na bieżnię, lecz dobrze się zastanów. Bieżnia, czy orbitrek to dla wielu ludzi najprostszy przepis, by stać się szczupłym. Choć to prawda, że trening kardio oferuje wiele korzyści dla zdrowia, nie wierzę, by mógł on zastąpić trening siłowy, szczególnie jeśli chodzi o kwestię utraty wagi.

Problem z długimi sesjami kardio polega na tym, że po ich ukończeniu praktycznie prawie przestajemy spalać tłuszcz, w przeciwieństwie do treningu siłowego. Pedałując na rowerze stacjonarnym przez 40 minut lub dłużej, spalisz może 400-500 kalorii podczas treningu. Przez pewien czas po sesji też możesz spalać kalorie, gdzieś około 40-80, w zależności od typu ciała i intensywności treningu.
Lecz podobna sesja treningu siłowego nie tylko spali kalorie podczas samego treningu, ale także przyspiesza metabolizm nawet do 36 godzin po zakończonej sesji. Będziesz spalał kalorie podczas snu, pracy, a nawet siedząc w samochodzie w drodze do domu!
Możesz nie widzieć rezultatów na wadze od razu, lecz nie poddawaj się. To przyjdzie z czasem. A na dzień dzisiejszy skorzystaj z lustra, które zawsze prawdę ci powie. Po prostu masę tłuszczową, którą spaliłaś, zastąpiłaś mięśniami, dlatego ważysz tyle samo.

Ciało na lato;Jeśli masz obawy o swoją wagę na wiosnę, może być to spowodowane nadchodzącą zimą i tym, że naprawdę nie jest łatwo utrzymać dietę i regularne treningi zimową porą… To kolejny powód, dla którego trening siłowy jest najlepszą opcją. Pomaga on bowiem zmienić kształt ciała, nie tylko je wyszczuplić.
Trzymaj się planu treningowego, a nie będziesz musiała martwić się oponką na plaży w następnym sezonie. Trening siłowy sprawi, że spalisz tłuszcz i nadasz swojemu ciału kuszące kształty i krągłości, których pragnie każda kobieta. Pamiętaj: strój dwuczęściowy ma na ciebie pasować, a nie wisieć!
Zimą i wiosną łatwo jest myśleć, że w lecie trzeba tylko dobrze wyglądać, lecz pamiętaj, że w lecie również ważne jest, by dobrze się bawić i pozostać aktywnym. Będziesz nie tylko z dumą pokazywać efekty swojej pracy na siłowni, lecz wzrośnie także twoja wydolność sportowa. Będziesz silniejsza, szybsza, sprawniejsza, zdrowsza i zawsze gotowa do działania, wszystko bierze się stąd, że od jesieni przestrzegasz programu treningowego i poświęcasz kilka dni w tygodniu na trening i trzymasz zdrową dietę….
Nie poddawaj się!

źródło: www.fitnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *