CIESZ SIĘ LATEM I POZOSTAŃ FIT…

Pracowałeś ciężko, by świetnie wyglądać latem, ale mnóstwo pułapek czeka na ciebie na imprezach, grillach, a nawet na twoich letnich wakacjach. Oto jak zachować szczytową formę i dobrze się bawić.

Nie jesteś sam! Wielu moich przyjaciół i klientów obawia się tego samego. Ale połączenie dobrej zabawy z dbaniem o zachowanie sprawności fizycznej to wcale nie takie trudne zadanie, jak się wydaje.
Chociaż ważne jest, by skupić się na sprawności fizycznej, wspólne spędzanie czasu z przyjaciółmi i bliskimi osobami to cała przyjemność z życia. Nie możesz z niej zrezygnować tylko dlatego, że boisz się, że nieco zmieni się twoja rutyna. 417_4870547c
Wszyscy trenujemy, zdrowo się odżywiamy i jesteśmy oddani naszym celom fitness, ale czasem musimy sobie przypomnieć, że odpowiadanie „tak” na zaproszenia lub wyjście do miasta to całkowicie normalna rzecz i niekoniecznie będzie siać spustoszenie w twoim trybie życia. Przy odrobinie odpowiedniego planowania i przygotowania oraz zastosowaniu poniższych wskazówek, możesz przeżyć najbardziej fit lato!

Spraw, by fitness był zabawą…To naprawdę jest moją zasadą numer jeden dotyczącą fitnessu. Jeśli nie cieszysz się treningami, nie będziesz się ich trzymał na dłuższą metę… więc trzeba coś z tym zrobić!
Moja sugestia? Odnajdź czynności, których wykonywanie sprawia ci przyjemność, weź ze sobą znajomych i bierz się do roboty! Jeśli kisiłeś się na siłowni przez całą zimę, nadszedł czas, żeby spróbować nowych aktywności i wyjść na dwór, by doświadczyć ciekawych przygód.
Daj sobie spokój z kardio na siłowni lub w domu i wyjdź na ŚWIEŻE POWIETRZE. Gdy cieszysz się pobytem na zewnątrz, masz wrażenie, że wykonujesz znacznie mniej pracy.

Zaproś przyjaciół na „happy hour”…Wspaniała pogoda i happy hour to świetne połączenie latem. Zamiast iść na drinki po pracy, zaproś kilku znajomych na treningowy happy hour. To mały trik, który zastosowałem kilka lat temu, gdy moją misją było zrzucenie nadmiernej wagi. Takie podejście pomogło mi (i moim przyjaciołom) zmniejszyć ilość przyjmowanego alkoholu. Zabawne czynności, nad którymi warto się zastanowić to wędrówki, paddleboarding na stojąco, pływanie kajakami, joga albo spinning, bieganie po plaży lub po prostu jeden z twoich ulubionych sportów uprawianych na zewnątrz. Może tenis?

Zwalcz strach przed wakacjami…Nic nie pochłania twoich myśli bardziej niż obsesja na punkcie cofnięcia swoich postępów podczas wakacji. Ale wakacje nie muszą opierać się jedynie na tropikalnych drinkach przepełnionych cukrem ani na rundkach po knajpach. Kilka drinków na tydzień nie pozbawi cię postępu, ale jeśli chcesz, by twój sześciopak nadal był widoczny, a kac trzymał się od ciebie z daleka, nie powinieneś chodzić do baru kilka razy w tygodniu. Zastosuj mantrę: wszystko w rozsądnych ilościach.
Nie wszystkie napoje alkoholowe tworzone są w jednakowy sposób. Zamiast miksów przepełnionych kaloriami z soków owocowych albo margarity, poproś o wodę sodową i dodaj cytrynę lub limonkę oraz wybrany alkohol. Jeśli nie masz ochoty na drinka, wypij jasne piwo albo kieliszek wina. I nie, to wcale nie oznacza, że powinieneś wypić ich więcej.

Zaplanuj swój czas…Chociaż lubię chodzić na plażę, uwielbiam również zwiedzać rejon, w którym przebywam. Każdą wycieczkę planuję z wyprzedzeniem i zwiedzam lokacje, które wymagają nieco wędrówki. Chodzenie po górach albo spacerowanie, np. po lesie pozwoli ci obejrzeć lokalne widoki i jednocześnie będziesz pracował nad swoim sercem oraz płucami.

Uniknij niezdrowych posiłków…Przygotowanie się i wiedza na temat jedzenia dostępnego w hotelu również może być bardzo pomocna. Jeśli wiesz, że w hotelu są ograniczone opcje, przygotuj sobie torbę na podróż.
Zawsze podróżuję z jedzeniem, które nie psuje się łatwo. Zabranie ze sobą płatków owsianych, proszku proteinowego, batonów proteinowych i migdałów oznacza, że zawsze mam do dyspozycji zdrowe opcje. Te produkty nie zastępują wszystkich moich posiłków, gdy jestem na urlopie, ale większość z nich jest lepsza od tego, co można znaleźć w lokalnych sklepach spożywczych albo w hotelowym minibarze. Mając pod ręką zdrowe przekąski, zmniejszasz prawdopodobieństwa jedzenia samych posiłków niezgodnych z twoją dietą.
Weź też coś ze sobą na grilla…
Jedną z najłatwiejszych sytuacji społecznych, które można ukierunkować na zdrowe jedzenie jest grill. Jedzenie przygotowywane jest przy tobie, więc masz więcej do powiedzenia na temat tego, co jesz i w jaki sposób to jest przygotowane. Możesz nawet przynieść ze sobą kilka źródeł beztłuszczowego białka, by wrzucić na grilla.
Zazwyczaj dodatki są powodem zmartwień. Zawsze możesz zaoferować przygotowanie jednego lub dwóch zdrowych dodatków i przynieść je ze sobą.

Pamiętaj…Pamiętaj, że wszystko sprowadza do cieszenia się latem w sposób umiarkowany. Warto powtórzyć: Im bardziej zrównoważone jest twoje podejście do fitnessu i zdrowego odżywiania się przez cały rok, tym większe jest prawdopodobieństwo zachowania rezultatów, nad którymi tak długo pracowałeś.

źródło: www.fitnow.pl
Posted in fit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *